مجموعه رفاهی آسمان کویر

جاذبه‌های طبیعی گردشگری خور و بیابانک

شامل طبیعت خشک منطقه، آسمان پر ستاره کویر، کویر شرقی خور با اشکال لانه زنبوری، ریگزارهای مزرعه مصر و دره‌ها و کتل‌های وحشت‌زا در شمال خور به طور کلی موقعیت ژئو مرفولوژیکی منطقه از نظر بیان گردی، اسکی روی ماسه و غیره دارای جاذبه‌های اکوتوریستی خاص می‌باشد.

بخش عمده شهرستان خور، سرزمینی کویری است و جاذبه‌های ویژه خود را دارد. در جای جای کویر تپه‌های بزرگی از ریگ پدید آمده که با اندک وزش بادی تپه‌ها تغییر شکل می دهد، هریک از این تپه ها به نامی شهرت دارند از جمله ریگ جن، تخت عباسی و غیره. صحنه‌های زیبا و افسونگر سراب از جلوه‌های بدیعی است که تنها در مناطق کویری می توان یافت.

از دیگر جاذبه‌های مهم گردشگری در شهرستان خور، ریگزارهای اطراف مزرعه مصر در 50 کیلومتری خور می‌باشد.

همچنین دریاچه نمک و پوسته نمکی پلایا و تشکیل دریاچه‌ها در کویر البته در صورت بارندگی در زمستان کویر که در 35 کیلومتری جاده طریق الرضا قرار دارد.

لازم به ذکر است مسیر اصفهان - خور (اصفهان --> نائین---> انارک --->چوپانان ) 395 کیلومتر برابر با 4 ساعت و 30 دقیقه می باشد .

 

آدرس: شهرستان خور و بیابانک - خیابان سید داوود - کوچه فقیهی- اقامتگاه سنتی شماره 8

03146325712-03146325713

         

 

 

 

 

 

 

 لیست سهمیه ها و رزرو آنلاین

 

قابل توجه همکاران محترم :

خواهشمند است قوانین و مقررات تعیین شده مربوط به استفاده از مجموعه رفاهی که به شرح زیر درج شده را به صورت کامل مطالعه و نسبت به رعایت موارد ذکر شده توسط خود و همراهان محترم اقدام فرمایید.

1- داشتن شناسنامه فرد و همراهان الزامی می باشد.

2- رعایت مقررات و شئون اسلامی و همچنین نظم و آرامش از سوی متقاضی و همراهان محترم ایشان الزامی می باشد .

3- ظرفیت پذیرش به اتفاق شخص دارای معرفی نامه حداکثر 7 می باشد .

4- زمان ورود به سوئیت  ساعت 14:00 و زمان خروج (روز آخر) ساعت 12:00 خواهد بود؛ خواهشمند است نسبت به تخلیه سوئیتها راس ساعت مقرر اقدام فرمایید.

5- استفاده ازسوئیتها صرفا جهت پرسنل شاغل یا بازنشسته دارای معرفی نامه بوده و افراد حق واگذاری سهمیه خود به دیگری را ندارند .

6- خواهشمند است در مدت زمان استفاده از سوئیتها،از وسایل نهایت مراقبت را به عمل آورده و نظافت داخل سوئیتها را رعایت فرمایید .

7- همرا داشتن وسایل شخصی و ضروری از قبیل حوله و...... الزامی است.

8- سوئیت ها فقط پذیرای اسکان مهمانان بوده و فاقد رستوران می باشد .

9- امکانات داخل سوئیتها عبارتند از :  اتاق خواب ، پذیرایی، سرویس بهداشتی ،  تخت خواب، یخچال، تلویزیون، فرش، ظروف، چای ساز ، لیوان ، سینی، اجاق گازو ...

10- همراه بردن وسایلی از قبیل پلوپز، پیک نیک ، قلیان و ... ممنوع بوده و از این کار به شدت ممانعت به عمل خواهد آمد .

11- محیط سوئیت ها  آرام و همکاران محترم قصد استراحت دارند ، لذا از ایجاد سر و صدا توسط بچه ها  جلوگیری به عمل آورید.

12- درحفظ و نگهداری سوئیتها و وسایل داخل آن دقت لازم را به عمل آورید زیرا درصورت بروز خسارت،ملزم به جبران آن خواهید بود .

 

 

 

بالا